Koszulki kolarskie – z rękawem czy bez?

Koszulki kolarskie to niezbędnik ubioru każdego rowerzysty. Powinny być dopasowane adekwatnie do panujących aktualnie warunków atmosferycznych i zmieniającej się aury np. podczas jesieni. Warto wyposażyć się w różne warianty, by móc swobodnie korzystać z roweru. Na rynku dostępne są trzy warianty koszulek:

– bez rękawów; świetnie sprawdzą się w upalne dni, nie krępując ruchów,

– z krótkim rękawem; na wiosenne przejażdżki bądź treningi,

– z długim rękawem; na jesienną i zimową aurę.

Najlepiej wyposażyć się w każdy z wariantów, aby zawsze być przygotowanym na ewentualną zmianę pogody. Szczególnie osoby, które myślą o tym, aby zająć się kolarstwem zawodowo, powinny pomyśleć o skompletowaniu odpowiedniego stroju na treningi o różnych porach roku.

Z jakiego materiału powinna być wykonana koszulka kolarska?

Materiał podczas doboru odzieży sportowej odgrywa najważniejszą rolę. To on będzie decydował o komforcie noszenia koszulki i tego, czy będzie ona odporna na reakcje organizmu podczas wysiłku, czyli na pocenie. Jakie cechy powinna posiadać dobra koszulka, czego powinniśmy szukać? Po pierwsze, należy unikać koszulek wykonanych z bawełny. Powód jest bardzo prosty – bawełna szybko wchłania wodę, co może przyczynić się do dyskomfortu podczas użytkowania. Jakiego materiału zatem szukać? Najlepiej sprawdzi się odzież nylonowa albo poliestrowa. Powodów jest kilka:

– jest to materiał, który oddycha, odprowadza wilgoć w sposób odpowiedni,

– nie prowadzą do nadmiernego pocenia się.

– nie przesiąkają wodą,

– są komfortowe w użytku, idealnie dopasowują się do ciała,

– stanowią ochronę przed deszczem i wiatrem.

Należy pamiętać, że odpowiednia koszulka kolarska powinna być idealnie przylegająca i dopasowana do ciała. To sprawia, że kolarz jest bardziej aerodynamiczny, dzięki czemu efektywność znacznie wzrasta. To wszystko dzięki doborowi odpowiedniego stroju! Warto również zadbać, aby nasza koszulka posiadała kieszenie, które zwiększą komfort użytkowania i będą praktycznym dodatkiem.